​Imbir to roślina, która jesienią często gości w naszych kuchniach. Dodajemy go do herbaty, soku i innych napojów oraz dań. Popularność imbiru jesienią i zimą wynika z jego rozgrzewających właściwości. Okazuje się, że te widoczne są również w perfumach. Te z dodatkiem aromatycznej przyprawy są więc idealnym wyborem na okres jesienno-zimowy. W jakich zapachach obecny jest imbir?

Skąd się bierze imbir w perfumach?

Imbir jest wieloletnią rośliną, która pochodzi z Chin. Dla branży perfumeryjnej najbardziej wartościowe są kłącza. To z nich pozyskiwany jest olejek eteryczny będący składnikiem wielu pachnideł. Uzyskuje się go metodą destylacji pary wodnej kłączy. Płyn otrzymany w wyniku destylacji ma żółto-zielony kolor, palący i gorzkawy smak oraz drzewno-słodki, świeży aromat. Zwraca on na siebie uwagę i przyciąga wzrok, dlatego olejek z imbiru jest składnikiem perfum odważnych, oryginalnych, zmysłowych.

Jakie są imbirowe perfumy dla mężczyzn?

Panowie, którzy chcą rozgrzać się nutami imbiru powinni odwiedzić perfumerię tagomago.pl/collections/karl-lagerfeld, gdzie czeka zapach Karl Lagerfeld Bois De Yuzu. Woń imbiru pojawia się w nucie głowy, gdzie miesza się z grejpfrutem, mandarynką, rozmarynem, yuzu, bergamotką. Sercem perfum jest gałka muszkatołowa, natomiast bazą papirus i mech. Karl Lagerfeld Bois De Yuzu to perfumy nowoczesne, dedykowane charyzmatycznym mężczyznom.

Imbirowe nuty panowie odkryją też w Bleu de Chanel. Są one kwintesencją męskiej siły, elegancji i pewności siebie. Perfumy skrywają w sobie nuty cytrusowe, drzewo sandałowe, cedr, jaśmin, pieprz, miętę, imbir, gałkę muszkatołową, kadzidło oraz imbiru. Warto też wspomnieć, że Chanel imbir zamyka też w pachnidle Allure Homme. W nich przyprawie towarzyszy cytryna, brzoskwinia, mandarynka, lawenda, pieprz, cedr, wetyweria, gardenia, róża, anyż, frezja, jaśmin, brazylijskie drzewo różane, fasola tonka, kokos, drzewo sandałowe, bursztyn, mech dębowy, benzoes, piżmo, wanilia i skóra.

Jakie są imbirowe perfumy dla kobiet?

Imbirowe perfumy dla kobiet przygotował m.in. Tom Ford. Noir pour Femme to kompozycja nieco dekadencka, wyrafinowana, elegancka. Otwierają ją zmysłowe nuty kwiatowe, które po kilku minutach przechodzą w tajemnicze akordy drewniane. Imbir w Noir pour Femme miesza się z bergamotką, gorzką pomarańczą, mandarynką, różą, jaśminem, wanilią, bursztynem, drzewem sandałowym.

W lżejszym wydaniu imbir występuje w Miracle Lancome. Kompozycja ta jest pełna radości i optymizmu. Bazuje na kwiatowej delikatności i słodyczy. Nie brakuje tu aromatów liczi, frezji magnolii, mandarynki, jaśminu, bursztynu i piżma, a także rozgrzewającego imbiru.

Artykuł partnera

0 Komentarze