Co wpływa na koszt przeszczepu włosów i czy warto zmniejszyć ilość graftów dla lepszej ceny?

Udostępnij:

Koszty transplantacji włosów są bardzo różne. Z czego to wynika i czy można je jakoś ograniczyć?

Gdy żadne sposoby na łysienie nie pomagają

Trwała utrata włosów to przykre doświadczenie, które nie tylko wpływa na wygląd danej osoby, ale również na jej samopoczucie i stan psychiczny. Bardzo często łysieniu towarzyszy niskie poczucie własnej wartości, brak samoakceptacji, niechęć do kontaktów towarzyskich, rozdrażnienie, a nawet depresja. Jednym z rozwiązań jest zakup peruki lub toppera, ale zawsze pozostawiają one pewien dyskomfort, pytania, "czy widać" oraz trudności w takich sytuacjach jak np. pobyt na basenie. Najskuteczniejszym sposobem z najbardziej naturalnym efektem jest transplantacja włosów. Decydują się na nią ci, którzy nie czują się dobrze ze swoim odbiciem w lustrze i żadne leki, wcierki nie przynoszą rezultatów. Pytaniem, które zadaje sobie każdy w takiej sytuacji, jest - ile kosztuje przeszczep?

Jakie są koszty transplantacji włosów?

Dużo zależy od renomy kliniki, doświadczenia lekarza, a nawet miejscowości, w której klinika się znajduje. Ceny przeszczepu włosów zawsze jednak ustalane są indywidualnie z pacjentem i wahają się zwykle między kilkoma a kilkunastoma tysiącami złotych. Wynika to przede wszystkim z rodzaju metody, która ma być zastosowana, jak również z ilości przeszczepianych graftów. Im większa jest do pokrycia strefa dotknięta łysieniem, tym droższy będzie zabieg. Wiele osób rozważa w takiej sytuacji ograniczenie liczby przenoszonych graftów. Czy to ma sens? Celem zabiegu ma być poprawa Twojego wyglądu. Może się okazać, że nie osiągniesz go w ten sposób i po prostu będziesz niezadowolony z rezultatu. Każdy przypadek jest omawiany z lekarzem indywidualnie, a jemu zależy na tym, byś czuł, że to były dobrze wydane pieniądze i byś odzyskał pewność siebie.

Dla tych, dla których przeszczep włosów wydaje się nieosiągalny z uwagi na kwotę, jaką musieliby jednorazowo wyłożyć, niektóre kliniki oferują możliwość płatności ratalnej lub kredyt 0% na 12 miesięcy. To fantastyczne rozwiązanie, które niemal każdemu pozwala pozbyć się krępującego problemu, zawalczyć o swoje dobre samopoczucie.

Artykuł partnera

0 Komentarze