Jak dbać o rozdwojone końcówki?

Udostępnij:

​Rozdwajające się końcówki to problem, który pojawia się u wielu kobiet. Kiedy się pojawiają, pogarszają estetykę i atrakcyjność fryzury, a także utrudniają stylizację kosmetyków. Rozdwajające się końcówki mogą mieć różne przyczyny. Jedną z tych najczęstszych jest używanie zbyt intensywnych środków chemicznych podczas farbowania, rozjaśniania, stylizacji. Końcówkom włosów zaszkodzić mogą też substancje zawarte w kosmetykach takich jak szampony, odżywki, maski. Jak poradzić sobie z rozdwajającymi się włosami?

Rozdwojone końcówki: drastyczne cięcie

W przypadku rozdwojonych końcówek lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Jeśli jednak takie się już pojawią, najlepszym sposobem jest po prostu ich ścięcie. Wynika to z tego, że żaden z produktów kosmetycznych nie przywróci im pierwotnego blasku i zdrowia. Po obcięciu zniszczonych końcówek, włosów nie powinno się jednak zostawiać samym sobie – koniecznie trzeba o nie zadbać. W tym pomogą zgromadzone na perfumeria.pl/collections/gliss-kur kosmetyki Gliss Kur, dedykowane końcówkom włosów. Wśród proponowanych preparatów znajdują się te bazujące na wyciągach roślinnych np. ze skrzypu polnego i minerałów m.in. krzemie, który pozytywnie wpływa na strukturę włosów i paznokci.

W maskach i odżywkach na zniszczone końcówki ważną pozycję stanowią także witaminy m.in. z grupy B, H, PP, A, C. Warto pamiętać, że rozdwojonym końcówkom najlepiej zapobiegać nawilżając czuprynę od wewnątrz i zewnątrz, stosując olejowanie, dostarczając keratynę, a także stosując prawidłową stylizację. Ta ostatnia oznacza nakładanie kosmetyków ochronnych przed prostowaniem czy kręceniem, a także suszeniem włosów. Przy tym ostatnim zabiegu dobrze jest stosować chłodny nawiew - zimne powietrze będzie zamykać łuski, które w konsekwencji staną się bardziej odporne na uszkodzenia.

Rozdwojone końcówki: dieta na zdrowe włosy

W dbaniu o włosy i w zapobieganiu rozdwajaniu się końcówek ważne jest nie tylko stosowanie kosmetyków, ale i dieta. Ta bowiem w dużym stopniu przekłada się na wygląd kosmyków. Pozytywnie wpływać będzie na nie jadłospis bogaty w witaminę E, zdrowe kwasy tłuszczowe, minerały takie jak żelazo, fosfor, krzem, wapń, aminokwasy będące budulcem włosów (metionina, lizyn, cystytna).

Rozdwojone końcówki: oleje, oleje i jeszcze raz oleje

W walce z rozdwojonymi końcówkami pomogą też oleje tłoczone na zimno. Wykorzystuje się je to robienia wcierek. Najlepsze efekty dają wcierki z olejku arganowego, kokosowego, jojoba. Sięgać można również po preparaty będące miksem różnych olejków. 

Artykuł zenwętrzny

0 Komentarze