Olejki naturalne w ciąży - sprawdź czego możesz używać

Udostępnij:

Olejek z drzewa herbacianego: jego korzenie pochodzą z Australii, a pozyskiwany jest z drewna drzewa herbacianego. Preparat ten posiada mnóstwo leczniczych zastosowań - jednymi z nich są spore udziały w aromaterapii.


Zrezygnuj z olejków eterycznych w czasie ciąży 


Okazuje się, że większość z aromatów w trakcie ciąży może ci zaszkodzić, dlatego z olejków eterycznych (również z olejku z drzewa herbacianego) na jej czas powinnaś zrezygnować. Szczególnie ważne będzie odstawienie olejków w pierwszym trymestrze, kiedy to ryzyko zaszkodzenia tobie i twojemu dziecku jest naprawdę mierzalne. Musisz wystrzegać się aromatów przede wszystkim wtedy, kiedy doszło już kiedyś do poronienia - zdarza się, że olejki mogą wywołać skurcze macicy.

Do absolutnie zabronionych w czasie ciąży olejków należy: hyzopowy olejek eteryczny, a także olejek z majeranku, rozmarynu, szałwii, jałowca, jaśminu, gałki muszkatołowej i bazylii, jednak używanie olejku z drzewa herbacianego również jest niepolecane.

Dla bezpieczeństwa dziecka najlepiej zrezygnować z inhalacji, a także z kąpieli i masaży z dodatkiem olejków. Olejku z drzewa herbacianego nie powinny używać również kobiety karmiące piersią i dzieci do lat 3.


Na co w ciąży pomogą olejki eteryczne?


Potwierdzony pozostaje fakt, że olejki eteryczne są w stanie zniwelować sporo dolegliwości towarzyszących ciąży. Należą do nich mdłości, drażliwość i senność, a także problemy z zasypianiem. Przy zakupie olejków warto dokładnie zapoznać się z ich ewentualnymi przeciwwskazaniami i zaleceniami producenta co do ich stosowania.

olejki etetyczne w ciąży


Olejki? Tak, po porodzie 


Olejki najlepiej zastosować zaraz po porodzie, szczególnie w razie ogólnego przemęczenia i apatii. Aromaterapia najwłaściwsza będzie w momencie, w którym twoje dziecko już pojawi się na świecie - olejki wyciszą hormony, zniwelują stres i ożywią.

 

Olejek z drzewa herbacianego po porodzine
 

Olejek z drzewa herbacianego, prócz działania przeciwgrzybicznego, antywirusowego i bakteriobójczego, działa również antyseptycznie, dezynfekująco i wzmacniająco. Olejek herbaciany doskonale poradzi sobie z przeziębieniem, zapaleniem pęcherza, grzybicą i świądem.

0 Komentarze