Odkrycie Jamesa Cooka - olejek z drzewa herbacianego prosto z Australii

Udostępnij:

Od setek lat mieszkańcy Australii czerpią korzyści z olejku z drzewa herbacianego. Ten leczniczy ekstrakt pochodzący z drzewa herbacianego początkowo leczył rany i oparzenia, później natomiast odkryty został szereg jego innych, genialnych właściwości. Sprawdź, czym charakteryzuje się specyficzny, jasnożółty preparat o kamforowej woni.

Ten eteryczny olejek odkryty przez Jamesa Cooka powstaje w procesie destylacji gałązek i liści drzewa herbacianego. Napar z liści drzewa herbacianego przypomina herbatę, stąd też specyficzna nazwa preparatu. W skład olejku nie wchodzą żadne mineralne oleje, substancje zapachowe czy barwniki.
 

Zalety olejku z drzewa herbacianego


Olejek z drzewa herbacianego posiada całe mnóstwo zastosowań. Zaliczamy do nich przede wszystkim działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, dzięki czemu roztwór jest idealny zarówno na kaszel i katar, jak i na zapalenie zatok czy bolące gardło. Olejek herbaciany poradzi sobie również z rozmaitymi infekcjami skórnymi, takimi jak trądzik, łupież czy grzybica.
 

Na co pomoże olejek z drzewa herbacianego?

 

  • Trądzik: olejek nakładaj miejscowo na zmiany skórne rano i wieczorem. Nie spłukuj.
  • Grzybica: smaruj zainfekowane paznokcie lub stopy 2 razy dziennie. Efekt powinien być widoczny po ok. 2 miesiącach, jednak nawet wtedy nie rezygnuj z kuracji - dzięki temu zapobiegniesz potencjalnym nawrotom choroby.
  • Kurzajki: kurzajki odpadną, jeśli będziesz nawilżać je olejkiem herbacianym zarówno rano, jak i wieczorem, przeznaczając na jedną ze zmian kilka kropel preparatu.
  • Łupież: olejek wmasuj w skórę głowy i pozostaw na niej przez ok. godzinę, następnie zmyj szamponem. Czynność powtarzaj do momentu ustąpienia łupieżu.
  • Opryszczka: rozwój opryszczki powstrzyma kropelka olejku nakładana kilka razy dziennie na miejsce zmienione chorobowo.
  • Dziąsła: płucz usta kilka razy w ciągu dnia roztworem z olejku i wody. Wystarczy, że dodasz kilka kropel olejku do szklanki wody i wymieszasz.
  • Włosy: preparat zmieszany z szamponem, bądź sporządzony w formie specjalnej płukanki nada twoim włosom blasku i mocy, jak również zlikwiduje ich denerwujące, częste przetłuszczanie się.
  • Komary: wlej 60 ml olejku do butelki ze spryskiwaczem, resztę pojemnika uzupełniając wodą. Całość wstrząśnij. Tak przygotowany miks z powodzeniem posłuży ci za środek odstraszający komary. Jeśli ugryzienie przez komara miało już miejsce, po kilku kroplach olejku z drzewa herbacianego swędzenie ustąpi w kilkanaście sekund.
  • Wszy: dodaj 10-12 kropli olejku z drzewa herbacianego do szamponu - dzięki temu zapobiegniesz pojawieniu się wszy.
  • Pchły: olejek przyda się do załagodzenia bólu i swędzenia po ugryzieniu pchły.
  • Kleszcze: pajęczak odpadnie kiedy posmarujesz olejkiem skórę wokół niego, jednak nie jest to dobre rozwiązanie. Pamiętaj, że aby kleszcz przestał być szkodliwy, należy usunąć go pęsetą.
  • Środek czyszczący: 2 łyżeczki olejku z drzewa herbacianego dodane do wody umieszczonej w butelce ze spryskiwaczem posłużą za genialny środek czyszczący wszystkie powierzchnie. Olejek z drzewa herbacianego znakomicie poradzi sobie nawet z pleśnią.

Olejek z drzewa herbacianego jest doskonałym remedium na wrastające włoski, ból głowy (polecana inhalacja), zadrapanie (zmniejsza ryzyko infekcji), bóle mięśni i stawów (zmieszany z kremem lub balsamem) czy zapalenie śluzówki nosa (tutaj również odpowiednia będzie inhalacja lub dodanie olejku do nawilżacza powietrza). Niektórzy używają olejku z drzewa herbacianego jako płynu do dezynfekcji rąk. Często robi on także za środek, który pomaga zrzucić zbędny naskórek. Znane jest również zastosowanie olejku herbacianego przeciw nadmiernej potliwości - można umieszczać go zarówno pod pachami, jak i w okolicach stóp.

olejek z drzewa herbacianego


Olejek z drzewa herbacianego - gdzie kupić?
 

Preparat można kupić w niemal każdej drogerii - z powodzeniem dostaniesz go choćby w Rossmannie. Olejek równie dobrze możesz zamówić w internecie lub w którymś z kosmetycznych katalogów, takich jak Oriflame.


Olejek z drzewa herbacianego - cena 
 

Cena olejku waha się w okolicy 15 złotych za buteleczkę. Mimo, że pojemniki, w których znajduje się preparat, osiągają zaledwie 30 ml, sam olejek jest bardzo wydajny i starcza nawet na kilka miesięcy przy regularnym stosowaniu.


Olejek z drzewa herbacianego - opinie 
 

„Mówi się, że olejek z drzewa herbacianego można stosować tylko rozcieńczony. Ja osobiście preferuję umieszczanie go na zmianach skórnych w standardowej postaci. Wtedy pomaga mi lepiej i szybciej. Polecam wszystkim taki sposób” - pisze jedna z internautek.

„Olejek z drzewa herbacianego pomógł mi w walce z trądzikiem. Używam go zawsze także wtedy, kiedy ugryzie mnie komar. Niejednokrotnie zwalczyłam nim pleśń” - dodaje kolejna.


Olejek z drzewa herbacianego - jak używać? 


Dawkowanie olejku z drzewa herbacianego zależy przede wszystkim od rodzaju infekcji, jednak najczęściej proponowana ilość stosowanego preparatu to ok. kilka kropel dziennie. Olejku nie powinny stosować kobiety w ciąży i te karmiące piersią. Roztwór będzie nieodpowiedni również dla dzieci do lat 3. Pamiętaj, że stosując olejek po raz pierwszy warto uprzednio wykonać próbę uczuleniową - umieść olejek za uchem lub w zgięciu ręki i sprawdź, czy nie wywołuje on w twoim przypadku reakcji alergicznej.

0 Komentarze