Naturalna pielęgnacja twarzy olejami. Poznaj naszego faworyta: olejek z drzewa herbacianego na twarz

Udostępnij:

Trądzik? A może zmarszczki? Olejek z drzewa herbacianego rozprawi się i z jednym, i drugim! Dobrze poradzi sobie również w walce z brodawkami!


Jak stosować olejek z drzewa herbacianego na twarz?


Olejek możesz nanosić na twarz na wiele różnych sposobów. Pierwszym z nich jest użycie buteleczki typu roll-on, napełnionej olejkiem z drzewa herbacianego oraz olejkiem bazowym. Może być nim zarówno olejek jojoba, jak i ten z pestek winogron czy nasion konopii. Olejkiem bazowym należy wypełnić 3/4 butelki, pozostałą jej część powinno się zalać zaś olejkiem z drzewa herbacianego. Preparat warto przykładać do zmienionych chorobowo miejsc lub do miejsc ze zmarszczkami mimicznymi kilka razy dziennie. Kolejną opcją na walkę z trądzikiem lub ze zmarszczkami jest przygotowanie specjalnej maseczki, składającej się z olejku herbacianego, zielonego ogórka i żelu aloesowego. Wymieszane składniki warto pozostawiać na twarzy przez 10-15 minut. Olejku z drzewa herbacianego z powodzeniem można używać także solo, nakładając go bezpośrednio z buteleczki lub przy pomocy patyczka higienicznego. Dobrym sposobem będzie również stosowanie olejku zamiast kremu, mieszając preparat z łagodnym olejem. Popularne staje się stosowanie parówki na twarz. Warto przeprowadzać ją dwa razy w miesiącu. Wystarczy miska ciepłej wody napełniona kilkunastoma kroplami olejku z drzewa herbacianego oraz nachylanie się nad roztworem z głową przykrytą ręcznikiem. Skóra będzie odświeżona już po kilkunastu minutach zabiegu.


Olejek z drzewa herbacianego na twarz - efekty 


Do głównych efektów wynikających ze stosowania olejku z drzewa herbacianego na twarz zalicza się skuteczną pomoc w walce z trądzikiem. Pierwsze efekty zauważalne są już po kilkunastu dniach. Podobnie sprawa ma się ze zmarszczkami mimicznymi i ich likwidacją. Wyciąg z drzewa herbacianego ukryje też przeszkadzające brodawki. Olejek z drzewa herbacianego na twarz w ciąży Nie jest zalecane używanie olejku z drzewa herbacianego w ciąży ani podczas karmienia piersią, bez przeciwwskazań można robić to natomiast tuż po porodzie.


Olejek z drzewa herbacianego na twarz - opinie

 

  • Ania, 22 lata: Nie miałam pojęcia co zrobić z trądzikiem. Po spróbowaniu praktycznie wszystkiego babcia poleciła mi olejek z drzewa herbacianego i sama nie mogłam uwierzyć w to, że w końcu udało mi się go pożegnać.
  • Angelika, 32 lata: Zmarszczki pod oczami i w okolicy ust to już wspomnienie. Smarowałam twarz olejkiem herbacianym przez parę miesięcy dzień w dzień i całkowicie zniknęły.

0 Komentarze