Naturalna Pierzga Pszczela - właściwości zdrowotne.

Udostępnij:

Pomimo tego, że pierzga pszczela jest podstawowym pokarmem pszczół, to jest ona bardzo chętnie stosowana przez człowieka. Pierzga pszczela stanowi bardzo cenne źródło witamin, białka, jak i składników mineralnych oraz aminokwasów. Dzięki temu wszystkiego wykazuje ona bardzo liczne prozdrowotne właściwości.

Co zawiera pierzga pszczela?

Pierzga pszczela jest podstawowym pokarmem pszczół. Występuje pod postacią twardych grudek o kształcie nieregularnym oraz także barwie ciemnobrązowej. Pierzga pszczela powstaje z kwiatowego pyłku, który jest transportowany do ula poprzez pszczoły zbieraczki, który jest mieszany z miodem, jak i śliną pszczół. Mieszanka ubijana jest w komórkach plastrach. Później ulega ona mlekowej fermentacji. Dzięki temu jest ona w stu procentach odporna na pleśń, jak i procesy gnilne.

Pierzga pszczela to źródło cennych odżywczych składników. Między innymi zawiera: białka, witaminy A, B1, C, E, D, K, B2, B3, B6, B7 oraz B12. Do tego zawiera węglowodany, tłuszcze nasycone, tłuszcze nienasycone, aminokwasy egzogenne, jak i selen, cynk, miedź, potas, mangan, krzem, żelazo oraz fosfor.

Na co pomaga pierzga pszczela?

Z uwagi na spore bogactwo wszelkich swoich składników odżywczych, pierzga pszczela wykazuje naprawdę sporo właściwości prozdrowotnych. To powoduje  z kolei, że jest stosowana chętnie przez człowieka. Pierzgę pszczelą możemy kupić w sposób bezpośredni u pszczelarza, ale także w sklepie ze zdrową żywnością. Może ona także stanowić składnik, który jest dostępny w aptekach, pod postacią suplementów diety w kapsułkach.

Lecznicze właściwości pierzgi pszczelej sprawiają, że tak naprawdę znalazła bardzo szerokie zastosowanie w naturalnej medycynie. Pierzga pszczela wzmacnia oraz regeneruje organizm. Polecana jest dlatego w okresie spadku odporności, jak i rekonwalescencji po przeróżnych operacjach. Przyjmuje się także ją w przypadku zmęczenia przewlekłego oraz wzmożonego wysiłku umysłowego, oraz do tego przy niedoborze składników mineralnych, oraz witamin. Pierzga pszczela sprawdza się także w depresyjnych stanach, wspomagając pracę nerwowego układu.

Pierzga pszczela także wspiera funkcjonowanie naszego układu pokarmowego. Reguluje na pewno jego pracę, wspomaga do tego leczenie wrzodów żołądka oraz oczyszcza i to znacznie wątrobę. Jest także polecana przy zaparciach oraz biegunkach. Pierzga pszczela wzmacnia także krwionośne naczynia, wspiera samo leczenie anemii, a do tego działa w sposób bakteriobójczy. Może dzięki temu być przyjmowana przy różnych przeziębieniach.

Sprawdź ekstrakt z pierzgi pszczelej dostępny na stronie https://domiuroda.pl/pierzga-pszczela-wlasciwosci-zastosowanie 

Pierzga pszczela

Pierzga pszczela - dawkowanie

Jednym ze sposobów polecanych stosowania pszczelej pierzgi jest picie naparów. Łyżkę pierzgi pszczelej powinniśmy zalać wodą i odstawić na około kilkanaście godzin. Pierzga pszczela w tejże postaci jest możliwie najlepiej przyswajalna. Dlatego też napój otrzymany poleca się pić na czczo o poranku. Do jego przyrządzenia możemy także wykorzystać herbatę letnią o temperaturze, która nie jest wyższa niż 40 stopni Celsjusza, wodę z miodem, czy też napar ziołowy.

Ekstrakt z pierzgi pszczelej stosowany jest także do produkcji suplementów diety. Preparaty z pszczelą pierzgą wzmacniają znacznie nasz organizm. Do tego przyspieszają rekonwalescencję oraz mają korzystny wpływ na bakteryjną florę żołądka. Wspomagają na dodatek leczenie chorób wątroby. Pierzcha, poprawia także koncentrację. Redukuje samo ryzyko wystąpienia anemii, a także polepsza wzrok. Suplementy diety z pierzgą pszczelą mogą także wspierać samo funkcjonowanie układu immunologicznego, chroniąc nasz organizm przed wszelkimi bakteriami oraz wirusami. Natomiast zawartość wysoka antyoksydantów sprawia, że apteczne środki z pierzgą także wspomagają samą regenerację komórek.

W przypadku dorosłych osób jest zalecana dzienna dawka pierzgi pszczelej wynosząca około 30 do 40 gramów, a więc około jednej łyżki. Pierzgę można także podawać dzieciom nie wcześniej niż przed ukończeniem trzeciego roku życia. Zanim rozpoczniemy suplementowanie pierzgi, należy wykluczyć także alergię na pszczele produkty. Jednak bardzo ważne jest to, że nie da się jej przedawkować, chociaż jej spożywane w dużych ilościach okazać się może bardzo dużym wydatkiem. Kilogram pierzgi pszczelej kosztuje około dwustu złotych. Zakupmy suplement z pierzgą pszczelą, a na pewno nie będziemy tego żałować.

Pierzga pszczela jest niezwykle wartościowa dla naszego zdrowia, na którym nam najbardziej zależy. Zadbajmy o nie odpowiednio, a na pewno zauważymy ogromną różnicę.

0 Komentarze