Okulary korekcyjne nie tylko użyteczne, ale też modne

Udostępnij:

Korygowanie wad wzroku to nie jedyny powód, dla którego tak wiele osób sięga po okulary – są one również stylowym dodatkiem, o czym może świadczyć fakt tak chętnego sięgania po popularne „zerówki”. Jak wybrać oprawki, by dobrze komponowały się z kształtem twarzy? Jakie modele są obecnie modne i na co zwrócić uwagę przy zakupie nowej pary? Podpowiadamy!

Okulary korekcyjne – przede wszystkim chronią wzrok

Okulary, choć w ostatnim czasie są noszone także jako element stylizacyjny, spełniają ważną funkcję ochrony wzroku, dlatego muszą przede wszystkim mieć odpowiednie parametry. Jeśli czujesz, że Twój wzrok zaczyna szwankować, czas wybrać się do specjalisty, który przepisze Ci okulary plusy do chodzenia lub minusy dla osób z krótkowzrocznością czy też okulary progresywne. Odpowiednia korekcja zapobiega pogłębianiu wady refrakcji. Dobrze dopasowane szkła ustrzegą przed uczuciem podrażnienia i zmęczenia oczu, bólami głowy czy problemami z koncentracją.

Jak dobrać okulary?

Poza odpowiednimi parametrami szkła mogą być też wyposażone w dodatkowe filtry jak np. powłoka antyrefleksyjna, która redukuje odbijanie świateł lub blue control zmniejszająca przenikanie do oczu światła niebieskiego. Mogą mieć też reagujące na nasłonecznienie soczewki fotochromowe, które dostosowują się do jasności pomieszczenia lub warunków panujących na zewnątrz i ściemniają według potrzeb, zapewniając optymalne widzenie. Te udoskonalenia dobierane są według indywidualnych potrzeb. Okulary muszą mieć dobrze dopasowaną wielkość. Oprawki nie mogą uciskać ciała ani zsuwać się z uszu. Warto zwrócić uwagę na to, by były wykonane z wytrzymałego, a przy tym lekkiego materiału, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Muszą być wygodne i wygodnie leżeć.

Osobną kwestią jest dopasowanie ich do kształtu twarzy. Szerokie czoło, szczękę i mocno zarysowane kości policzkowe złagodzą owalne oprawki. Przy okrągłej twarzy warto wybierać modele podłużne, prostokątne, które nadają jej wyrazu. Przy podłużnej twarzy sprawdzą się okrągłe okulary, dobrym rozwiązaniem są popularne lenonki. Wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego modelu powinny być zestawione z osobistymi preferencjami.

Ponadczasowa klasyka czy modne trendy?

Zakup klasycznych okularów to praktyczne rozwiązanie. Ponadczasowy model może posłużyć przez lata jak będące znów na topie modowych przebojów złote aviatory.  Okulary korekcyjne noszone są do różnych stylizacji, dlatego warto zwrócić uwagę na to, by pasowały do stylu, ubioru i charakteru osoby, która je wkłada. Każda znana marka ma w swoim asortymencie kultowe oprawki, które nie wychodzą z mody. Można wybrać też bardziej odważne, ekstrawaganckie modele lub wyposażyć się w kilka par. Nowe warianty, modne trendy zachęcają do zakupów. W obecnym czasie popularnością cieszą się oprawki o geometrycznych kształtach, których dużym walorem jest to, że pasują do każdego kształtu twarzy. Prawdziwym przebojem są zarówno wersje z delikatnym, metalowym obramowaniem, jak i te konkretniejsze, bardziej rozbudowane oprawki. Nie brakuje też rozmaitych wielokolorowych wersji, które z pewnością ożywią jesienne stylizacje. Duże szylkretowe „kujonki” to kolejny wariant, który podbija serca pasjonatek mody. Rozmaite odcienie brązów i zieleni królują w obecnym sezonie.

Skąd mieć pewność, że kupiony produkt jest oryginalny?

Ważną kwestią przy zakupie okularów jest ich oryginalność. Nabycie produktu z autoryzowanego salonu to bezpieczny wybór. Niepodrobione modele wyróżniają się znakomitą jakością w każdym detalu. Można je poznać nie tylko po dołączonych certyfikatach, ale też oglądając uważnie pudełko, etui, przyglądając się szczegółowo logo i zausznikom. Więcej informacji na temat wyboru oryginalnych okularów przeczytasz tutaj http://ioptyk.pl/po-czym-poznac-oryginalne-ray-bany/.

Artykuł partnera

0 Komentarze