Mimo iż stosowałeś profesjonalne produkty na łupież wciąż nie możesz się go pozbyć? Skorzystaj z naturalnego i taniego rozwiązania, mianowicie z olejku herbacianego, który jest prawdziwym lekiem na łupież. Jego naturalne właściwości oraz moc zawartych związków, jest w stanie pozbyć się przykrego łupieżu.
Łupież to powszechny problem, z którym boryka się znaczna część ludzi. Mimo iż powstały luksusowe szampony, odżywki oraz wcierki do włosów, dla wieku problem ten jest nadal aktualny. Dlaczego? Te nowoczesne szampony zawierają w swoim składzie silnie działające syntetyczne środki chemiczne, które dodatkowo pogarszają stan naskórka. Dochodzi wówczas do zaburzenia kondycji skóry.
Łupież
Łupież powstaje w wyniku nadmiernego złuszczania się komórek naskórka, co jest spowodowane obecnością grzybów. Co więcej, niekiedy problem ten połączony jest razem z wydzielającym się sebum oraz świądem. Łupież to także przesuszona skóra, która może występować naturalnie, ze względu na jej skłonności lub w skutek chemicznych szamponów. Schorzenie to może mieć wiele wspólnego z łuszczycą, która pojawia się w formie białych płatków, osadzających się na włosach. Obecność łupieżu obniża komfort życia oraz może wiązać się ze spadkiem samooceny.
Jak pozbyć się łupieżu? Domowe sposoby na łupież
Do rozwoju łupieżu mogą przyczynić się takie czynniki jak: osłabienie organizmu, zaburzenia hormonalne, niewłaściwy sposób odżywiania się, stres, zbyt mała częstotliwość mycia włosów, stosowanie silnych detergentów myjących, które niszczą naturalną barierę ochronną skóry głowy.
W przypadku wyjątkowo wrażliwej skóry, warto odstawić na bok chemiczne szampony i zastosować własne mikstury, które można wykonać przy pomocy naturalnych składników takich jak: glinka zielona, pokrzywa, łopian. Co więcej łagodny cukrowy peeling pomoże oczyścić zalegające na skórze łuski, łagodząc podrażnienia. Olejowanie to kolejny sposób na pozbycie się łupieżu. Naturalne czarne mydło syberyjskie do ciała i włosów wykazuje właściwości przeciwzapalne.
Olejek z drzewa herbacianego na łupież pstry i tłusty
Olejek z drzewa herbacianego wykazuje silne działanie przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe. Mimo iż olejek herbaciany posiada dużo wolniejsze działanie niż szampony przeciwłupieżowe, to jest ono długotrwałe i efektywne. Codzienna kuracja olejkiem pozwoli zminimalizować efekt pyłu na skórze głowy, zarówno łupieżu pstrego jak i tłustego. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, herbaciany olejek można wymieszać z innym olejkiem.
Jak stosować olejek z drzewa herbacianego na łupież?
Jak stosować? Otóż wystarczy rozcieńczyć 7 kropli olejku herbacianego wraz z łyżką oliwy z oliwek lub pestek winogron, a następnie wymieszać całość. Tak przygotowany roztwór należy nakładać na skórę głowy, wcierając produkt okrężnymi ruchami. Wykonywany wówczas masaż pobudzi naskórek do przyjęcia olejków. Taką mieszankę dobrze jest pozostawić na kilka godzin na głowie lub na całą noc.