Efekty przeszczepu włosów i jak wzmacniać włosy po zabiegu?

Udostępnij:

​Przerzedzające się włosy są zmorą XXI wieku. Na wypadanie włosów wpływa utrzymujący się wysoki poziom stresu, oddziaływanie dihydrotestosteronu na mieszki włosowe, zaburzenia hormonalne, choroby autoimmunologiczne, nowotwory, cukrzyca czy choroby wątroby. Poza tym wiele osób nie pomaga sobie dietą zawierającą wysoko przetworzone produkty. Negatywnie wpływa też przyjmowanie niektórych leków. Można jednak walczyć z łysieniem. Jakie efekty da przeszczep włosów i kto może się na niego zdecydować? Jak wzmacniać włosy po przeszczepie?

Przeszczep włosów efekty - od czego zależą? 

Wiele osób borykających się z problemem przerzedzających się  włosów zastanawia się, jakie może dać przeszczep włosów efekty. Wiele zależy tutaj od doświadczenia personelu medycznego, który wykonuje zabieg, a także odpowiedniego doboru metody, indywidualnie do potrzeb pacjenta i możliwości pobrania implantów do przeszczepu. Jeżeli włosy są już mocno przerzedzone i zakola są głębokie, to na pewno można poprawić linię włosów, ale nie zlikwiduje się zakoli całkowicie. Należy też pamiętać, że choć skuteczność przeszczepów jest duża, to jednak istnieje ok. 5% prawdopodobieństwa, że przeszczep włosów się nie przyjmie. Ponadto trzeba mieć realistyczne oczekiwania co do zabiegu. Jeśli włosy w obszarze dawczym są cienkie i słabe, to efekty przeszczepu mogą nie być zadowalające. To samo dotyczy zbyt małego obszaru dawczego. Niepowodzenie zabiegu może być związane także z występowaniem liszaja płaskiego.          

Przeszczep włosów efekty a metody transplantacji włosów 

Obecnie najczęściej przy zabiegu przeszczepu włosów stosuje się metodę FUE. Pozwala ona ograniczyć widoczność tego, że w danym miejscu był przeprowadzany zabieg transplantacji włosów. Można wybrać metodę FUE UNSHAVED, która nie wymaga strzyżenia włosów i pozwala przykryć miejsca dawcze przez dłuższe włosy. Klasyczną metodą transplantacji włosów jest Strip, w ramach której pobiera się pasek włosów z potylicy, który dzielony jest na mniejsze implanty. W tym przypadku powstaje linearna blizna. Jednak można przykryć ją włosami. W niektórych przypadkach może być potrzebny więcej niż jeden zabieg do uzyskania optymalnych efektów.        

Jak wzmacniać kosmyki po przeszczepie włosów? Postaw na olejek z drzewa herbacianego 

Włosy po przeszczepie niekoniecznie będą silne i mocne i należy je wzmacniać. Świetnym sposobem może być sięgnięcie po olejek z drzewa herbacianego. Można dodać go do szamponu, by wzmacniać włosy po przeszczepie. Po zabiegu nie należy nosić czapki, pocierać skóry głowy. Istotne znaczenie ma odpowiednia higiena. Trzeba pamiętać, że na efekty przeszczepu włosów trzeba poczekać kilka miesięcy.

Artykuł partnera

0 Komentarze