Grzybicy mówimy stanowcze STOP! TOP 5 naturalnych olejków na grzybicę

Udostępnij:

Olejek z drzewa herbacianego sprawdzi się zarówno na grzybicę skóry, jak również na kurzajki, brodawki i trądzik. Doskonale komponuje się z innymi olejkami eterycznymi, a jego działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe pomoże zlikwidować liczne dolegliwości.


ROZLEGŁE ZASTOSOWANIE OLEJKU Z DRZEWA HERBACIANEGO


Olejek z drzewa herbacianego na grzybicę pochwy


Nieleczona infekcja intymna może nieść ze sobą wiele dalszych zdrowotnych komplikacji. Dzięki olejkowi herbacianemu, posiadającemu zdolność do zmieniania środowiska, w które zostaje aplikowany, skutecznie zablokujesz dalszą możliwość swobodnego rozwijania się bakterii. Warto nadmienić, że olejek herbaciany zredukuje także przykry zapach towarzyszący infekcji, dzięki czemu osiągniesz zamierzone uczucie świeżości. By pozbyć się przypadłości, wymieszaj kilka kropel olejku z wodą destylowaną, a następnie wykorzystaj mieszankę jako płyn do higieny intymnej.


Olejek z drzewa herbacianego na grzybicę odbytu 


Olejek herbaciany kupiony w gotowej postaci dolej do letniej, przegotowanej wody. Przecieraj swędzące miejsca 5-6 razy dziennie za pomocą nasączonych olejkiem wacików, lub zanurzaj się bezpośrednio w kąpieli z olejkiem. Preparat zadziała przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie.


Olejek z drzewa herbacianego na grzybicę stóp


Jeśli zmiany na skórze są niewielkie, możesz pokusić się o użycie olejku herbacianego. Smaruj skażone miejsce 2-3 razy dziennie, a choroba zniknie. Olejek z drzewa herbacianego nie jest polecany dla kobiet w ciąży i dzieci.


Olejek z drzewa herbacianego na grzybicę paznokci 


Zainfekowane paznokcie? Wcieraj w nie olejek z drzewa herbacianego 2 razy dziennie za pomocą niewielkiej szczoteczki, jednocześnie - po usunięciu zmian grzybicznych z jego krawędzi - wpuść pod nią 1 lub 2 krople preparatu. Powtarzaj czynności regularnie przez minimum 2 lub 3 miesiące. Gdy zauważysz poprawę, nie rezygnuj z kuracji od razu - może to spowodować nawrócenie infekcji. Kolejnym sposobem na zwalczenie grzybicy paznokci jest nalanie kilku kropel olejku na kłębek waty, a następnie przyklejenie go do zainfekowanego paznokcia za pomocą taśmy. Pozostaw opatrunek na noc i powtarzaj czynność przez 2-3 miesiące.


Olejek z drzewa herbacianego na grzybicę - jak stosować na grzybicę?


1,5 łyżki olejku z drzewa herbacianego, wacik, filiżanka ciepłej wody - tyle wystarczy. Oczyść miejsce dotknięte grzybicą, a następnie przemyj je wacikiem nasączonym olejkiem. Rób to 3 lub 4 razy dziennie. Jeśli olejek podrażnia skórę, rozcieńcz go w ciepłej wodzie i dopiero wtedy powtórz czynność.

olejki na grzybicę

A CO Z INNYMI OLEJKAMI ETERYCZNYMI?

Sposób na olejek z oregano

3 krople olejku zmieszane z łyżką jojoby lub oliwy z oliwek rozprowadź po dokładnie umytym i wysuszonym miejscu zainfekowanym grzybicą. Czynność powtarzaj 2 razy dziennie przez 2 miesiące. Oregano zawiera karwakrol i tymol. Te przeciwdrobnoustrojowe czynniki wyeliminują zarówno grzyby, jak i bakterie.

Moc goździków

Nakładaj olejek goździkowy bezpośrednio na grzybiczne miejsca. Rozcieńczaj go oliwą z oliwek lub olejkiem kokosowym jedynie w przypadku, w którym skóra jest wrażliwa lub popękana. Wysoka zawartość eugenolu daje olejkowi goździkowemu mnóstwo przeciwgrzybicznych i antyseptycznych właściwości.

Wielozadaniowe lekarstwo

Kompres z czosnku, przykładany na ciepło i wilgotno do zainfekowanych miejsc, a może jego rozgnieciony ząbek, przykładany niby okład umocowany gazą do zmienionego chorobowo fragmentu ciała? Każde z tych rozwiązań sprawdzi się w walce z grzybicą!

Delikatna nuta lawendy

Olejek lawendowy wetrzyj pod krawędź zainfekowanego paznokcia i pod skórę, która go otacza. Efekt wzmocnisz dzięki parze grubych i wełnianych skarpet, założonych bezpośrednio po nałożeniu olejku. Lawenda słynie z działania antyseptycznego.

0 Komentarze