Zdrowe suplementy diety: jak je rozpoznać? Czy suplementy są zdrowe?

Udostępnij:

​Naturalne suplementy diety to świetny sposób na poprawę swojego samopoczucia i ogólnej kondycji fizycznej. Jednak jak w dobie tak wielkiej różnorodności na rynku suplementów znaleźć właśnie te, które będą dla nas wartościowe? Po czym poznać naturalne suplementy diety o efektywnym działaniu, jak odróżnić je od marketingowych wydmuszek? Zapytaliśmy o to serwis kenay.com.pl, specjalizujący się w branży naturalnej suplementacji w Polsce.

Sklep z naturalnymi suplementami – jak poznać dobre produktu?

Wizyta w takim sklepie zawsze powinna skłonić nas do porządnego rozpoznania. Jeśli to sklep internetowy, powinien posiadać rozbudowaną kartę produktu – to ona ma jasno powiedzieć nam skąd pochodzą zdrowe suplementy diety, jakie dawki są zalecane, jakie są przeciwwskazania. Oczywiście liczy się przede wszystkim poparcie tych informacji certyfikatami i konkretnymi liczbami, na co w Kenay.com.pl kładziemy szczególny nacisk, a co spotyka się z pozytywną reakcją.

Należy bardzo dokładnie i skrupulatnie wybierać dostawców – naturalne suplementy diety to rynek, który wciąż się rozwija i podlega coraz to nowym regulacjom, jest więc niestety miejsce dla dostawców, którzy oferują tanie suplementy diety o wątpliwym pochodzeniu i jakości. Świetnym przykładem jest spirulina hawajska. Najwyższej jakości produkty pochodzą z hodowli alg zlokalizowanych na hawajach, gdzie stosuje się najlepszą technologię oraz wodę. Niestety na rynku są także algi z innych części świata, gdzie woda do ich rozrostu nie oferuje już tej samej jakości, przez co „zdrowe suplementy diet” nie tylko nie są tak efektywne, ale mogą być nawet zanieczyszczone metalami ciężkimi lub węglowodorami aromatycznymi.

Zdrowe suplementy diety – efektywność poznasz po swoim samopoczuciu

Naturalne suplementy diety, choć ich działanie czasem jest naprawdę zbawienne, nie są lekarstwami. Ich stosowanie jest dobrowolne, a cel jeden – lepsza kondycja zdrowotna, uzupełnienie jadłospisu, lepsza wydajność i samopoczucie. Dlatego też suplementy diety naturalne o efektywnym działaniu poznamy po tym, jak się po nich czujemy. To normalne, że producenci będą oferować swoje wyroby jako cudowne remedium na wszystko, ale dopóki nie przetestujemy preparatu na swoim przykładzie, nie przekonamy się, czy jest dla nas dobry i czy jesteśmy skłonni ponownie za niego zapłacić. W Kenay.com.pl znajdziecie zdrowe suplementy diety o bardzo zróżnicowanym działaniu, niektóre dają odczuwalne efekty już po kilku dawkach, inne trzeba przyjmować nawet kilka miesięcy, by zauważyć poprawę. Dlatego to pojęcie „efektywność” jest tutaj mocno względne.

Cordyceps

Fot. Cordyceps od Kenay.com.pl

Wielu ludzi zadaje sobie pytanie: czy suplementy diety są zdrowe? Jak Ty to widzisz?

W kenay.com.pl znajdziemy zdecydowaną większość suplementów, które mają naukowo potwierdzone, korzystne działanie dla zdrowia. Co więcej, wiele z nich jest znanych i stosowanych przez ludzkość od pokoleń. To np. olej z kryla, znany w Japonii, potężne źródło kwasów omega i astaksantyny, czyli silnego antyoksydantu. Innymi przykładami jest ekstrakt z kurkumy, którą przecież większość z nas posiada w kuchni w formie korzenia lub przyprawy w proszku, można też przywołać grzyb cordyceps, który medycyna tybetańska zna i stosuje od setek lat. Te znane w różnych światach zdrowe suplementy diety, nierzadko elementy ludowej medycyny, implementujemy w przystępną formę i dostarczamy tutaj, do Polski. Więc naturalne suplementy diety są zdrowe, jeśli tylko sięgamy po odpowiednie produkty.

Artykuł partnera

0 Komentarze