Dlaczego warto korzystać z usług medycyny estetycznej?

Udostępnij:

​W dzisiejszych czasach na popularności zyskuje medycyna estetyczna. Z usług specjalistów korzystają zarówno osoby młode, jak i w średnim i starszym wieku. Zabiegi poprawiające wygląd przyczyniają się do odmłodzenia oraz poprawy wyglądu mężczyzn oraz kobiet.

Dlaczego warto korzystać z usług medycyny estetycznej?

Bardzo dużą zaletą medycyny estetycznej jest fakt, że bardzo często pomaga ona w sytuacjach, gdy wszystkie inne metody poprawy wyglądu zawodzą. Co więcej, trzeba podkreślić, że niektóre problemy można rozwiązać tylko dzięki określonym zabiegom. Jest tak w zwłaszcza w przypadku starzejącej się skóry, która zaczyna być pokryta zmarszczkami. Można oczywiście zapobiegać temu procesowi poprzez używanie dobrej jakości kosmetyków, ale nigdy go nie zatrzymamy w ten sposób. Jednak specjaliści zajmujący się medycyną estetyczną są w stanie "odmłodzić" skórę podczas kilku zabiegów. Podobnymi problemami, które ciężko wyleczyć kosmetykami, są widoczne naczynka, przebarwienia skóry, rozstępy lub blizny potrądzikowe. Istnieją zabiegi, które mogą znacznie poprawić wygląd i wpłynąć na pewność siebie oraz atrakcyjność.

Czym różni się medycyna estetyczna od chirurgii plastycznej?

Podstawową różnicą, która dzieli medycynę estetyczną i chirurgie plastyczną jest stopień ingerencji w ciało pacjenta. Bowiem medycyna estetyczna wyklucza wprowadzanie jakichkolwiek trwałych zmian ciała w celu osiągnięcia pożądanego efektu. Oznacza to, że specjaliści w żaden sposób nie sprawią, że nasze ciało będzie narażone na stałe, nieodwracalne zmiany, jak w przypadku chirurgii plastycznej. Jest to fakt, który przeważa na korzyść medycyny estetycznej.

Kiedy można wykonać zabieg z użyciem botoksu?

Medycyna estetyczna w Katowicach w swojej ofercie ma zabiegi związane z użyciem botoksu. Najczęściej wykorzystywany jest on podczas redukcji zmarszczek, które są spowodowane ruchem mięśni twarzy, odpowiadających za mimikę. Wstrzyknięcie botoksu w odpowiednie miejsce blokuje możliwość ruchu mięśnia, który znajduje się pod zmarszczką. Skutkiem zabiegu jest znaczne złagodzenie rysów twarzy oraz przeciwdziałanie w powstawaniu nowych zmarszczek. Stosując botoks można skutecznie zniwelować również zmarszczki poprzeczne na czole, bruzdę między brwiami, zmarszczki wokół oczu, zmarszczki na nosie oraz zmarszczki pod oczami.

Na czym polega lifting wolumetryczny i kiedy się go wykonuje?

Lifting wolumetryczny polega na korekcji objętości tkanek miękkich. Zabieg ten przywraca utraconą objętość tkanką oraz poprawia zarys twarzy (szczególnie w miejscach, gdzie jest mniej tkanki podskórnej). Preparaty wolumetryczne to specyficzny rodzaj wypełniacza, który jest znacznie gęstszy od pozostałych. Świetnie sprawdzają się one do modelowania twarzy i poprawiania jej jakości, poprzez zwiększenie objętości. Wskazaniami do wykonania zabiegu wolumetrii są:

  • - zwiotczenie naskórka związane z utratą objętości,
  • - mało wymodelowane kontury twarzy,
  • - chęć poprawy owalu twarzy, nosa lub podbródka,
  • - zapadnięte skronie,
  • - oraz wiele innych.

Artykuł partnera

0 Komentarze